در همه ادیان نسبت به مواد غدایی که مصرف می شود حساسیت هایی وجود دارد. دین اسلام دین برگزیده یک سوم مردم جهان می باشد که اهمیت ویژه ای برای یک رژیم غذایی سالم قائل می باشد. در واقع در دین اسلام خواسته شده که برای ذبح حیوانات، خوردن و نوشیدن آداب خاصی رعایت شود. در دین اسلام موادغدایی مجاز می باشد که حلال باشند. حلال یک واژه عربی هست که بر اساس دین اسلام به موادغذایی گفته می شود که مصرف آن برای انسان ها مناسب باشد.

کشورهای اسلامی از طریق قوانین حکومتی قرن هاست که این وحدت را حفظ کرده اند و در عصر حاضر با توجه به جهانی شدن بهتر هست که معیارهای حلال در همه زمینه ها به شکل استاندارد رعایت شود. شایسته و بایسته است که کلیه تولیدکنندگان قواعد حلال برای کشورهای اسلامی را رعایت کرده تا با درج این نشان بر روی محصولات خود اطمینان خاطر مصرف کنندگان را بدست آورند.

کلیه کشورهای اسلامی زیر نظر مرکز (ICRIC) که نظام نظارتی بر محصولات حلال (HALAL PRODUT) و غذاهای حلال (HALAL FOOD) را برعهده دارد فعالیت می کنند.

کلیه متقاضیان دریافت گواهینامه حلال به طور مستقل از این سازمان می توانند گواهینامه مربوطه را دریافت و یا از کارشناسان مجرب در این زمینه برای کسب گواهینماه اطلاعات بدست آورند.

این گواهینامه مانند ایزوها نمی باشد و صرفا در کشورهای اسلامی دارای اعتبار می باشد. البته اینروزها ورود موادغذایی دارای نشان حلال به سایر کشورها رایج شده و تعداد زیادی از افراد غیرمسلمان نیز علاقمند به مصرف این نوع از مواد خوراکی شده اند.

برای دریافت گواهینامه حلال معتبر باید از طریق سازمان های مورد تائید کنفرانس اسلامی OIC  اقدام انجام شود.

مراحل دریافت گواهینامه حلال:

تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت هزینه – بازرسی، نمونه برداری و گزارش از محل – اظهار نظر کارشناس جهت واجد شرایط بودن، تائیدیه و دریافت گواهینامه حلال

از مزایای دریافت لوگوی حلال می توان به:

اعتماد مصرف کنندگان مسلمان، صلاحیت سازمانی و سیستمی که تائید غذای حلال را داده است، برچسبی که به مصرف کنندگان اطمینان خاطر می دهد، مزیت رقابتی با سایر محصولات و جایگاه ویژه در بازار، تاکید بر این موضوع که علاوه بر حلال بودن شیوه های بهداشتی کاملا رعایت می شوند، نماد اطمینان یا هویت محصول در سطح بین المللی می باشد.